Masáže pro těhotné maminky

16.09.2022

Novou službou v nabízeném sortimentu masáží jsou masáže pro těhotné maminky. V období mezi prvním trimestrem a posledním měsícem těhotenství (4.-8. měsíc) jsou masáže těhotných žen bezpečné a velmi prospěšné pro celkovou kondici těla. Potlačí se bolesti zad, zejména pak v bederní oblasti, tak typické pro období těhotenství.

Masáže jsou pro těhotné ženy bezpečné a doporučuje je řada gynekologů. Je vhodné, když masáž předem zkonzultujete se svým lékařem, nevhodná je pro těhotné do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Pravidelné masáže pomohou zlepšit průběh gravidity a kvalitu života těhotných. Mohou pomoci i ženám, které potratily. Tím, že pak pravidelně docházely na masáž, si posilovaly pánevní dno a nakonec dítě donosily. Stává se dokonce, že se při masážích dítě otočí správným směrem, tedy hlavičkou dolů, i když předtím setrvávalo v nevhodně příčné poloze.

Těhotné ženy masíruji v několika polohách. Nejvhodnější je poloha na bříšku, kdy používám speciální podložku, která zaručuje zcela bezpečné a pohodlné ležení v této poloze. Je možné pak masírovat nohy, bedra a záda. Druhou, doplňující polohou je poloha na boku, kdy využívám závěsného systému SPS, který je mimořádně pohodlný. Používá se i u masáží klientů s výhřezem meziobratlového disku, umožňuje tělo zcela uvolnit a masírovat záda příp. vnitřní strany nohou. Třetí možností je použití masážní židle, která umožňuje zejména pohodlné uvolnění krku a šíje klientky.

V rámci těhotenské masáže mohu rovněž provést jemnou lymfatickou masáž, která je tělu velmi prospěšná, pročišťuje proudění lymfy, z těla odstraní přebytečné tekutiny a upravuje tlak v cévách.